KORONA VİRÜSTE İKİNCİ DALGA ÇOK ARTTI

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
KORONA VİRÜSTE İKİNCİ DALGA ÇOK ARTTI
Onemsoft Bilişim

Geçtiğimiz yıl Çin de başlayıp, Mart ayında ülkemizde görülen Covid 19 virüsü tüm dünyayı etkisi altına aldı.

 

Haziran ayına kadar uygulanan sokağa çıkma yasakları ve alınan önlemler sayesinde biraz daha kontrol altına alınmıştı. Normalleşme sürecinin başlaması ile birlikte birlikte kurallara uygun hareket edilmemesi sonucu vakalar hızla artmaya başladı.

 

Acıpayam Belediye Başkanı Dr.Hulusi ŞEVKAN, pandemi süreci başladığı ilk günden beri yoğun bir şekilde uyarılarda bulundu. Bazı kesimler tarafından eleştirilere maruz kalan Dr. Hulusi Şevkan’ın haklı olduğunu bu günlerde görmeye başladık.

 

Başkan  Şevkan, son açıklamasında maske mesafe hijyen kurallarına uyarak temastan kaçınalım diyor. Kalabalık ortamlarda mecbur olmadıkça evden çıkmayalım. Havaların soğuması ile birlikte vakalardaki artış malesef çok korkutucu,ben Acıpayamlı hemşehrilerimin kurallara uyacağını ve bu virüsten hep birlikte kurtularak tekrar mutlu günlerde birarada olacağımıza inanıyorum. 15 gün boyunca lütfen tekrar kendimizi evimizde izole ederek çok zorunlu olmadıkça sokağa çıkmayalım. Anne baba ve çocuklarımızı düşünelim. Elbette esnaf ve sanatkarımızın zor durumda kalmasını istemiyoruz. Ama önce sağlığımız önemli. Bunun bilincinde olarak tedbirli bir şekilde tekrar işlerimize devam edelim. Ben Acıpayam 'ın yürekli insanlarına güveniyorum. Biraz daha sabır edelim' dedi.

Anahtar Kelimeler:
Mevsim geçişinde bağışıklığı güçlendirecek gıdalarÖnceki Haber

Mevsim geçişinde bağışıklığı güçlendirec...

Kokulu kırtasiye ürünlerine dikkatSonraki Haber

Kokulu kırtasiye ürünlerine dikkat

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!