ACIPAYAM KANYONU DOĞA YÜRÜYÜŞÜNÜN MERKEZİ OLACAK

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
ACIPAYAM KANYONU DOĞA YÜRÜYÜŞÜNÜN MERKEZİ OLACAK
Onemsoft Bilişim

Acıpayam’a bağlı Olukbaşı- Benlik mahalleleri içinde yer alan  ACIPAYAM KANYONU yıllardır gizli kalarak eşsiz güzelliğini korumayı başardı.

 

Acıpayam’a 40 kilometre mesafedeki mahallede, tarihi değirmenlerin da bulunduğu kanyon, yaklaşık 50 metre yüksekliğe sahip dev kayalıkların arasından akan tertemiz suyu ile dikkat çekiyor.

 

Kimi bölgelerde birikintiler oluşturan su, masmavi görünümüyle eşsiz bir güzellik sunuyor.Keşfedilmemiş saklı cennet olarak nitelendirilen, doğal yapısıyla dikkatleri üzerine çeken Acıpayam Kanyonu, yürüyüş ve tırmanış imkanlarıyla dağcılık tutkunlarının da ilgisini çekiyor.

 

Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, hafta sonunda Acıpayam Kaymakamı Miraç Akbulut ile peyzaj düzenleme çalışmaları devam eden Acıpayam Kanyonunda incelemelerde bulundu.

Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan, pandemi ile birlikte doğa sporları ve karavan turizminin yükselen bir değer olduğunu hatırlatarak, eşine az rastlanır güzellikteki Benlik ve Olukbaşı mahalleleri güzergâhında bulunan Acıpayam Kanyonu’nda, Acıpayam Belediyesi olarak çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağı müjdesini verdi.

Başkan Şevkan, ‘’Şehrin stresli ve kalabalık ortamından kaçmak isteyenlerin, yürüyüş, dağcılık gibi doğa sporu meraklıları ile yürüyerek doğal yolculuk yapmak isteyenlerin büyük ilgi göstereceğini düşünüyoruz. Bölgeyi, turizme en kısa zamanda kazandıracağız. Kente turizm girdisinin sağlanabilmesi için var gücümüzle çalışıyoruz dedi.’’

Anahtar Kelimeler:
’Yeşil yakalı’ların işsiz kalma ihtimali sıfırÖnceki Haber

’Yeşil yakalı’ların işsiz kalma ihtimali...

20 yaşındaki genç nakkaş iskeleden düşerek hayatını kaybettiSonraki Haber

20 yaşındaki genç nakkaş iskeleden düşer...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!